V Pracownia Rzeźby i Działań Przestrzennych – Obiekt Tkacki

prof. dr hab. Andrzej Banachowicz

dr hab. Paweł Kiełpiński, prof. UAP

Ogólna formuła zajęć polega na poznaniu materiałów oraz wykonaniu małej próbki w oparciu  o klasyczną technikę tkacką. Dobierając dowolne materiały studenci zapoznają się z pojęciem osnowy, wątku, zarobienia itp. tak typowych dla klasycznej tkaniny. W trakcie dalszej pracy poznają możliwości  innych technik i materiałów rozpoczynając projektowanie kolejnych realizacji.

V Pracownia z jednej strony daje studentowi solidne podstawy i umiejętności warsztatowe  w dziedzinie szeroko rozumianej tkaniny artystycznej, a z drugiej merytoryczną wiedzę z zakresu rzeźby miękkiej. Studenci pracowni doskonalą własny, indywidualny język artystyczny ujawniany  od płaszczyzny, poprzez relief do pełnej formy przestrzennej – rzeźby. Pozwala to studentowi  powołać warsztat dla  realizacji oraz wybrać właściwą przestrzeń dla jego prezentacji.  Tak przeżyty proces badawczy pozwala studentowi na powołanie rozbudowanej ekspozycji prac, aby pomóc    mu w realizacji przyszłych, indywidualnych wystaw i plenerów artystycznych.