otwiera obszary przestrzennych poszukiwań formalnych, konstrukcyjnych i analitycznych, w relacjach form, w skali, w transformacjach, w wariantach i wersjach rozwiązań projektowych,
wskazuje etapy procesu projektowego,
weryfikuje studyjne propozycje projektowe: serie modeli, szkice i rysunki techniczne,
podejmuje interdyscyplinarny dialog i omawia każdą propozycję novum,
akceptuje studyjne błędy projektowe jako doświadczenie,
wskazuje elementy z potencjałem projektowym,
wyzwala wielopłaszczyznowy proces myślenia wzbogacany twórczą intuicją, wrażliwością i zdobywaną wiedzą.
600px
PROBLEM PROJEKTOWY – I SEMESTR
„ANTYSZEŚCIAN” Pierwsza próba projektowa na I roku Architektury – „ANTYSZEŚCIAN” jako forma kreowana bez zewnętrznych inspiracji, a jedynie jako efekt własnych studiów, przemyśleń wspomaganych wyobraźnią przestrzenną, intuicją techniczną, będącą warunkiem sine qua non funkcjonowania w świecie projektowym.
PROBLEM PROJEKTOWY – II SEMESTR
„STRUKTURY PRZESTRZENNE W WERSJACH” Projekty rozwiązywane indywidualnie według założeń losowanych z autorskiej metody dydaktycznej prof. Katarzyny K.Jeziorkowskiej „Variable space of the sign”®
PROBLEM PROJEKTOWY – PRACE ZESPOŁOWE – II SEMESTR
„KONCEPCYJNY PROBLEM PROJEKTOWY – PAWILON WYSTAWIENNICZY” Zespołowe projekty koncepcyjne rozwiązywane są przez kilkuosobowe grupy studentów – samodzielnie, tylko z jedną weryfikacją akceptacyjną przeprowadzaną w połowie II sem.
Projekt zespołowy powstał w Pracowni Elementów Projektowania Architektonicznego
Zespół studencki: Maciej Jabłoński, Klaudia Kazik, Miriam Musiał, Barbara Biechońska
Projekt grupowy stanowił niezwykłe wyzwanie, pełne rygorystycznych założeń, które mogły wydawać się ograniczające. W rzeczywistości jednak, te wytyczne okazały się być nie przeszkodą, lecz solidnym fundamentem, na którym mogliśmy budować nasze pomysły.
Podczas projektowania czuliśmy się niczym wędrowcy, którzy otrzymali mapę z wyznaczoną trasę, ale to od nas zależy, jakie przygody przeżyjemy po drodze. Podobnie, nasze założenia projektowe były mapą, a my odkrywaliśmy coraz to nowsze i bardziej ekscytujące ścieżki, które doprowadziły nas do końcowego rezultatu.