Pracownia Książki Artystycznej

dr hab. Tomasz Wilmański

Program przedmiotu Książka Artystyczna zakłada wypracowanie kreatywnego stosunku studentów do problematyki związanej z zagadnieniami związanymi z książką artystyczną i szeroko rozumianą poezją wizualną jako autonomicznych dzieł sztuki. W procesie edukacyjnym studentów jest istotna świadomość, że książka artystyczna jest wypowiedzią twórczą, która może potencjalnie łączyć zarówno doświadczenia wywodzące się z praktyk malarskich, fotografii, grafiki, czy pracy z tekstem wizualnym. Zajęcia przebiegają od lat w dwóch podstawowych trybach postępowania: wykłady teoretyczne dotyczące problematyki sztuki związanej z książką artystyczną, czy z poezją wizualną oraz realizacja przez studentów prac artystycznych na zadane tematy semestralne. W roku akademickim 2023/2024, tematem do realizacji przez studentów prac praktycznych – w formie książki artystycznej – była m.in. analiza, rozumienie twórczości Bruno Schulza.

Link do dokumentacji wideo wybranych prac książkowych osób studiujących: