∧
Warsztat Multimedialny NST
Mgr Borys Szadkowski
Pracownia ma charakter eksperymentalny, tak aby studentki mogły skorzystać z mniej standardowych narzędzi oraz technik cyfrowych. Celem zajęć było zapoznanie się z undergroundową sceną artystyczną, rozmowa o wspólnych zainteresowaniach, ale też próba wyjścia ze swojej strefy komfortu. Zwieńczeniem zajęć było stworzenie dowolnego plakatu, o równie dowolnej tematyce dotyczącej chociażby osobistych zainteresowań, zajawek czy też skorzystania z istniejących już stylistyk. Dowolność wyboru w połączeniu z wykroczeniem poza wewnętrznie utarte schematy zainspirowało, mam nadzieję, uczestniczki zajęć do dalszych badań nad własną ekspresją.





Miejsce, gdzie czas przestaje istnieć, a rzeczywistość zlewa się z marzeniami. Gdzie każdy krok na parkiecie to krok w nieznane, a każda nuta wprowadza w hipnotyczny trans. W tym magicznym zakątku wszechświata, światło igra z cieniem, tworząc kalejdoskop barw i kształtów, które tańczą w rytm muzyki. To przestrzeń, gdzie granice między snem a jawą stają się płynne, a każda chwila jest pełna nieoczekiwanych zwrotów.
Muzyka, wprowadza uczestników w stan euforii. Każdy dźwięk, jest jak magiczne zaklęcie, które otwiera drzwi do nowych wymiarów. Ludzie wirują po parkiecie, jakby byli zaczarowani, ich ruchy płynne i pełne gracji, a jednocześnie dzikie i nieokiełznane.
W tej niezwykłej przestrzeni inspiracją były plakaty z lat 60., pełne psychodelicznych wzorów i żywych kolorów, które wibrują energią tamtej epoki. Ich hipnotyzująca estetyka przenika całe miejsce, nadając mu niepowtarzalny klimat, który przypomina złote czasy rewolucji kulturalnej i artystycznej. Jest tu też coś z ducha filmu „Last Night in Soho”, gdzie przeszłość i teraźniejszość splatają się w fascynującą mieszankę, pełną nostalgii i tajemnic.

W małej, odizolowanej wiosce, dwoje młodych ludzi wraca po latach do rodzinnych stron. Sinwood, kiedyś tętniące życiem, jest teraz opustoszałe i pełne ponurych wspomnień. Nastolatkowie odkrywają, że aby pokonać panujący w niej mrok, muszą ujawnić i zadośćuczynić grzechom swoich przodków. Czy uda im się przełamać klątwę i ocalić wioskę, czy staną się kolejnymi ofiarami?
Plakat przedstawia fikcyjny horror zainspirowany “kiczowatymi” kolażami członków filmowych fandomów.

Wywodzący się z wierzeń rdzennych Amerykanów, przez niektórych znany z “creepypast”
(strasznych historii) stwór potrafiący przybrać postać każdego zwierzęcia, zazwyczaj jednak
pokazywany jako antropomorficzna postać. Swój plakat w formie “karty postaci” poświęciłam
właśnie Skinwalkerowi. Jest to ukłon w stronę strasznych historii i wierzeń, którymi interesuję
się od wielu lat. W krótkich informacjach chciałam zawrzeć genezę postaci jak i pewnego
rodzaju ciekawostki. Całość oprawiłam w swój różowy lekko cukierkowy styl, który miał
stanowić pewien kontrast pomiędzy tematem, a grafiką.

Praca przedstawia plakat filmowy do filmu pt. „Girl, Interrupted”. Przedstawia on trudności w diagnozowaniu i zrozumieniu stanu psychicznego bohaterki. Niektóre fragmenty tekstu są czytelne, co sugeruje kluczowe informacje dotyczące charakterystyki i zachowania postaci. Plakat jest minimalistyczny, ale bardzo sugestywny, co oddaje skomplikowaną i budującą niepewność naturę filmu.