XI Pracownia Rysunku

dr hab. Katarzyna Klich, prof. UAP

Wyobraź sobie…

A potem wystarczy ołówek, kartka.  I to co jest ukryte pod powierzchnią formy. Może ta biała płaszczyzna jest specyficznym prześwitem, ukazującym miejsca w których mamy do czynienia z odwrotnością przestrzeni, a czas nie przebiega w nich liniowo. Miejsca bez-czasu.

Do samego rysowania nie potrzeba wielu narzędzi, ale niezbędna jest otwartość, odwaga, szczerość. Rysowanie to umiejętność dostrzegania tajemnicy kryjącej się w rzeczywistości, czasem w codziennej egzystencji. 

Rysunek nie musi poddawać się rygorom warsztatowym, które często ograniczają wizję artystyczną. W rysunku wszystko jest możliwe. Rysując można poszerzać świat wyobraźni, nieustannie przesuwając jakiekolwiek granice. 

Rysowanie to sposób poznawania świata i opowiadania o nim drugiemu człowiekowi. Jeśli rysunek jest rezultatem fascynacji rzeczywistością intryguje, inspiruje a nawet zmienia istniejący porządek rzeczy.

 To tylko kilka cech rysunku. Nie chcę go definiować. To pozostawiam osobom studiującym w naszej pracowni, swoistym mikroświecie sztuki. 

KK.

Anna Maria Pilarska
IV rok, Wydz. Rzeźby

Hongyun Zhao
II rok, II st. Wydz. Malarstwa
Study in English

Hongyun Zhao
II rok, II st. Wydz. Malarstwa
Study in English

Oliwia Oleszak
I rok, II st. Wydział Intermediów