Zajęcia z Rysunku Anatomicznego dla I roku Malarstwa

dr hab Paweł Flieger, prof. UAP

Zajęcia z rysunku anatomicznego zostały tak pomyślane i zaplanowane, by dzięki uczestnictwu w nich osoby studenckie zdobyły podstawowe informacje z zakresu budowy ludzkiego ciała (układ szkieletowy / układ mięśniowy).

Temu zadaniu podporządkowana jest seria ćwiczeń, w trakcie których z osobna studiowana jest: głowa, kończyna górna, kończyna dolna, klatka piersiowa, biodra i plecy. Osoby studenckie zdobywając wiedzę o formie i funkcji studiowanego tematu równocześnie doskonalą swoje umiejętności zapisu rysunkowego. Praca nad każdym z zadań jest pretekstem do poznawania i wykorzystywania całego dostępnego repertuaru technik rysunkowych. Zajęcia te mają również pomóc zrozumieć osobie studenckiej jak przy użyciu podstawowych środków wyrazu można oddać różnego rodzaju struktury, faktury i materie oraz jak zbudować przekonywujące wrażenie trzeciego wymiaru na płaszczyźnie.

Zajęciom praktycznym towarzyszy cykl wykładów prowadzonych przez Panią dr Martę Matusiak.