PROJEKTOWANIE SYSTEMU

Pracownia Interpretacji Produktu
dr Karolina Tylka-Tomczyk, ad.

Pracownia Kształtowania Kontekstów Przestrzeni
dr hab. Dariusz Kuźma, prof. UAP

ZIMNE/GORĄCE – w kontekście wybranej przestrzeni oraz jej użytkownika

W ramach modułu SYSTEM studenci II oraz III roku studiów pierwszego stopnia realizowali projekty, które stanowiły odpowiedź na zaproponowane w kolejnych cyklach hasła. W ramach pierwszego modułu studenci II roku nabyli umiejętności związane z szeroko rozumianym przeprowadzaniem procesu projektowego, w tym analizy zjawisk, analizy potrzeb użytkownika produktu oraz umiejętności określenia walorów funkcjonalnych projektowanego systemu. 

PRZESTRZEŃ OSOBISTA – EKSPONOWANIE/PRZECHOWYWANIE

Dom mieszkanie przynależą do kategorii intymnych przestrzeni prywatnych. Dla użytkowników jest to przestrzeń spełniająca wiele funkcji, między innymi ma ona za zadanie umożliwienie przechowywania czy eksponowania przedmiotów towarzyszących rytuałom życia codziennego. Zadaniem projektowym dla studentów II modułu była identyfikacja stref mieszkalnych umożliwiających przechowywanie, a dalej opracowanie produktów o charakterze systemowym zapewniających komfort ich użytkowania w wybranej przestrzeni. 

KONKURS GLASSBERRIES

Kolejna edycja międzynarodowego konkursu, do którego zapraszane są tylko wybrane Uczelnie. Konkurs jest organizowany przez portugalskiego producenta szkła użytkowego, stąd zadanie projektowe zawsze skupia się na zaprojektowaniu szklanego opakowania o konkretnym przeznaczeniu. Tegorocznym tematem jest zaprojektowanie butelki do wina musującego w dwóch pojemnościach: 750 ml i 300 ml. Ze względu na sytuację pandemii termin przesyłania prac konkursowych uległ przesunięciu. Z tego względu na razie nie możemy zaprezentować efektów pracy studentów, realizujących ten temat. Uczynimy to niezwłocznie po ogłoszeniu werdyktu Jury.