MOBILNOŚĆ FUNKCJONALNA WYPOSAŻENIA PLACÓWEK MEDYCZNYCH. Elementy towarzyszące

dr hab. Marzena Wolińska, prof. UAP

dr hab. Dariusz Kuźma, prof. UAP

dr hab. Łukasz Stawarski, ad.

dr Karolina Tylka-Tomczyk, ad.

dr Magdalena Grenda, ad.

mgr Paulina Buczyńska, asyst.

Elementy towarzyszące w przestrzeniach placówek medycznych

Temat także realizowany w ramach trójstronnej współpracy pomiędzy UAP, Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalem Klinicznym im. Wiktora Degi i TENTE.

Celem było uzyskanie projektów przeznaczonych do planowanej, nowej placówki krótkoterminowego pobytu dla pacjentów z chorobami reumatologicznymi. Zaproponowane zostały innowacyjne rozwiązania – mobilne elementy funkcjonalne do stosunkowo niewielkich sal szpitalnych, a szczególną uwagę zwracano na ergonomię i łatwość w utrzymaniu higieny. Dla chorych komfort i bezpieczeństwo użytkowania obiektów towarzyszących w salach (szafek, wieszaków, siedzisk itp.) ma duże znaczenie i bezpośredni wpływ na samopoczucie, co może nawet skracać czas rekonwalescencji. Ważne było połączenie wartości estetycznych oraz funkcjonalnych w zaproponowanych rozwiązaniach, w czym pomogły również konsultacje merytoryczne ze strony Pracowników Szpitala i TENTE.

Ze względu na sytuację pandemii termin zakończenia konkursu uległ przesunięciu. Z tego względu na razie nie możemy zaprezentować efektów pracy studentów, realizujących ten temat. Uczynimy to niezwłocznie po ogłoszeniu werdyktu Jury.

https://www.tente.com/pl-pl
https://www.tente.com/pl-pl