Uniwersytet Artystyczny Trzeciego Wieku – sekcja: malarstwo w trybie zdalnym

Rok akademicki 2020/2021

Sekcja: malarstwo / semestr II

Zajęcia online

Podczas zajęć w trybie online uczestnicy pracowali z kilkoma różnorodnymi tematami, mierząc się zarówno z klasycznym, studyjnym malarstwem jak i poszukując wypowiedzi artystycznych w obszarze sztuki współczesnej. Punkt ciężkości zmieniał się zależnie od poziomu i doświadczenia poszczególnych osób (w grupie znajdują się osoby zupełnie początkujące jak i te o wieloletnim doświadczeniu). Pracowaliśmy m.in. nad minimalistycznymi martwymi naturami; obrazami inspirowanymi twórczością Pierra Bonnarda, interpretowaliśmy wybrane haiku tworząc własne kompozycje, przetwarzaliśmy archiwalne czarno-białe białe fotografie w surrealistyczne obrazy. Niezależnie od zaawansowanie tematu uczestnicy skupiali się nad podstawowymi aspektami związanymi z malarstwem, czyli odpowiednim zakomponowaniem pracy i rysunkiem, kolorystyką, perspektywą jak i ukazaniem przestrzeni.

Marta Węglińska