Pracownia Wydawnictw

prof. dr hab. Krzysztof Molenda, prof. UAP

mgr Piotr Marzol, as.

Celem nadrzędnym w Pracowni jest wykształcenie potrzeby i umiejętności ustawicznego studiowania, zdobywania oraz poszerzania wiedzy w szerokim zakresie zagadnień projektowych, zjawisk kulturowych, dla wykształcenia świadomej, indywidualnej postawy i wypowiedzi artystycznej.

Kompozycja typograficzna, układ tekstu, ilustracji, layout rozkładówki, użycie koloru, kontrastu, hierarchia informacji, jest jak komponowanie obrazu, czy też utworu muzycznego. Bez względu na użyte technologie nadal istotne są proporcje, kompozycja, przestrzeń, relacje poszczególnych elementów, rytm i rozłożenie akcentów, świadome użycie dostępnych środków dla budowania pożądanych kontekstów i wypowiedzi. Opanowanie współczesnego cyfrowego warsztatu, jak i technik tradycyjnych, służy przede wszystkim osiągnięciu czytelnego, artystycznego przekazu.

FACEBOOK 

Marta Jaśkowiak


Opracowanie graficzne książki.
Jorge Luis Borges – „Zoologia fantastyczna”


Projekt zrealizowany w ramach współpracy z Pracownią Projektowania Książki i Publikacji Cyfrowych prof. Macieja Buszewicza, ASP w Warszawie.
Zoologia fantastyczna to zbiór opisów istot niezwykłych. Poszczególne okazy stworzeń są rozproszone po różnych religiach i mitologiach oraz dziełach literackich, tworzą swój odrębny, fantastyczny świat, a ogranicza je tylko ludzka wyobraźnia. To właśnie tutaj wszystko jest możliwe.