Rysunek | 1. rok studia 1. stopnia

mgr Krzysztof Mętel, asyst.

Program pracy zorientowany jest na rozeznanie podstawowych zagadnień kompozycji oraz napięć pomiędzy odwzorowaniem przestrzeni i trójwymiarowych brył a formą rysunkowej artykulacji, w której podstawowymi wartościami są ślad narzędzia i prowadzącej go ręki, a także jakości linii i płaszczyzn.

Pomimo pracy z rudymentarnymi zagadnieniami, studenci byli zobligowani do rozpoznawania cech indywidualnego języka rysunkowego oraz rozwijania własnych predyspozycji. Spersonalizowane konsultacje  uzupełniały ogólne prezentacje z zakresu historii obrazowania na płaszczyźnie, rozwoju stylu w sztuce jak i psychofizjologii widzenia, które powinny ułatwiać zrozumienie (czucie) i sproblematyzowanie wielu dostrzegalnych zjawisk. Założenia były realizowane poprzez studyjną pracę z najbliższym otoczeniem studenta.