VIII Pracownia Rysunku

dr hab. Katarzyna Kujawska-Murphy, prof. UAP

dr Filip Wierzbicki-Nowak, ad.

IDEALNOŚĆ CZASU I PRZESTRZENI WOBEC MORALNOŚCI PRZEDSTAWIENIA.

Rozumiemy „Rysunek” jako krytyczny skrót myślowy. Dozwolona w VIII Pracowni Rysunku intermedialność w poszukiwaniu sensu idei, jej analizy, zawiera jednak specyfikę lapidarności rysunku. Utożsamianie wartości moralności opiera się na zależności człowieka od rzeczywistości, w tym przestrzeni. Wysiłki jej zrozumienia lub czucia, dają wolność decyzji o użyciu medium, podczas wyrażania komunikatów wizualnych – od piękna, przez socjologię – aż po związki z medycyną.

Nie wydarzyła się rewolucja medialna – nie musiała, mając swobodę rozwoju od  w. XX. Dzięki temu możliwe jest przedstawienie wystawy prac Studentów. Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej we współpracy z VIII Pracownią Rysunku przeprowadziła rezydencję on-line, zakończoną konferencją. W Pracowni gościł znany brytyjski artysta, który wygłosił wykład. W tym roku przewodnim motywem poszukiwań rysunkowych była wartość i znaczenie moralności przedstawienia.

Program Pracowni zawiera także rysunek anatomiczny. W ogromnym stopniu naszymi gośćmi są studenci z Programu Erasmus; zajęcia są prowadzone w dwóch językach: polskim i angielskim. Prezentujemy filmy biograficzne, artystyczne, udostępniamy albumy i lektury.

https://www.facebook.com/8pracowniaUAP.Poznan

https://bgsw.pl/portfolio/rezydencje-online/

https://www.facebook.com/photo?fbid=10159182396829525&set=a.393878104524

STUDENCKIE PRACE VIDEO 2020/21: