Teoria i Praktyka Montażu Filmowego

dr Marc Tobias Winterhagen, ad.

Przedmiot działa od roku akademickiego 2018/19.

Jest on obowiązkowy dla studentów i studentek I roku studiów licencjackich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP. Studenci i studentki zdobywają podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat tego, jak działa montaż filmowy, jak działają poszczególne rodzaje montażu i jak widzowie reagują na je. Po ukończeniu kursu studenci będą mieli większą świadomość tego, w jaki sposób montaż filmowy może pomóc im w osiągnięciu celów w dziedzinie audiowizualnej. Najlepsze filmy są następnie wysyłane na festiwale filmowe. Film „Stone Hand” (2019) został wybrany jako jeden z zaledwie 83 filmów (spośród ponad 2000 zgłoszonych) do oficjalnego europejskiego programu Festiwalu Filmowego Camera Zizanio w Pyrgos w Grecji w 2021 roku.

Wiktoria Rucińska
Transfiguration
Malwina Postaremczak
Edukacja Artystyczna, I rok lic