Katedra Komunikacji Wizualnej – temat łączony

pracownie Katedry Komunikacji Wizualnej

W realizację tematu łączonego zostali zaangażowani wykładowcy wszystkich Pracowni Katedry Komunikacji Wizualnej, Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP:

dr hab. Wojciech Hoffmann, prof. UAP / mgr Michał Żerdzicki / prof. dr hab. Mirosław Adamczyk / dr Dominika Czerniak-Chojnacka / prof. dr hab. Krzysztof Kochnowicz / mgr Viktoriya Grabowska / prof. Grzegorz Marszałek / dr Marcin Markowski ad. / prof. dr hab. Eugeniusz Skorwider / mgr Szymon Szymankiewicz / dr hab. Lucyna Talejko-Kwiatkowska, prof. UAP/ dr Agata Kulczyk, ad. / dr hab. Krzysztof Kwiatkowski, prof. UAP / prof. dr hab. Krzysztof Molenda / mgr Piotr Marzol / dr hab. Wojciech Janicki, prof. UAP / dr Mateusz Kokot, ad.

Idea tematu łączonego w Katedrze Komunikacji Wizualnej została zainicjowana z myślą o studentkach i studentach studiów drugiego stopnia, a w przyszłości ostatnich lat jednolitych studiów magisterskich.

Naszym zamysłem było stworzenie możliwości szerszego spojrzenia na zagadnienia wybrane przez naszych podopiecznych bądź zaproponowane przez Pracownię Kierunkową.

W obu semestrach studentki i studenci wybierali zestaw trzech Pracowni, w których mogli zrealizować wybrany temat, korzystając z umiejętności nabywanych w każdej z nich, a także nabierając wprawy w ich łączeniu. To pozwoliło stworzyć rozbudowane projekty, składające się z różnorakich form wypowiedzi graficznej, a także na piękne przenikanie się kompetencji poszczególnych Pracowni.

Wszystkie realizacje kończyła publiczna prezentacja projektu pośród koleżanek i kolegów z roku oraz wykładowców z naszej Katedry.

Zobaczcie sami!