∧
I Pracownia Projektowania Mebla
W pracowni studenci rozwijają swój osobisty warsztat projektowy.
Wychodzimy z założenia, że problemy poruszające człowieka pozwalają wypracować autorskie rozwiązania i poszerzyć pole projektowych doświadczeń. Duży nacisk kładziony jest na indywidualną prace z materiałem i modelami. Dążymy do realizacji, która pozwala studentom samodzielnie doświadczyć wagi podejmowanych decyzji projektowych.
600px
Agnieszka Hetmann
Agnieszka Hetmann
Agnieszka Hetmann pod kierunkiem: dr Doroty Januszek ad. jednostka badawcza: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu Symbioza. Równowaga w naturze, relacjach oraz konstrukcji. Praca praktyczna powstała w oparciu o szeroką analizę pojęcia symbiozy. Dzięki zrozumieniu definicji na nowo, powstał obiekt będący kwintesencją tego pojęcia. Składa się on z trzech niezależnych elementów tworzących całość. Odejmując którykolwiek z nich konstrukcja przestaje istnieć. Jest to nawiązanie do symbiozy mutualistycznej w której oba organizmy uzależnione są od siebie do takiego stopnia, że nie potrafią funkcjonować osobno. słowa kluczowe: symbioza; zależność; jedność. Symbiosis. Balance in nature, relationships and construction. The practical work was based on a broad analysis of the concept of symbiosis. By understanding the definition anew, an object was created that is the quintessence of this concept. It consists of three independent elements that form a whole. By subtracting any of them, the structure ceases to exist. This is a reference to mutualistic symbiosis in which both organisms are so dependent on each other that they cannot function separately. keyword: symbiosis; dependence; unity.
Zuzanna Baumgardt
Zuzanna Baumgardt
Michał Zaporowski MIZA to projekt prostej konstrukcji Hokera wykonanego z desek sosnowych. Kształt hokera to prostopadłościan który dzięki płycie umieszczonej na ukos nadaje lekkiej dynamiki projektu oraz pełni ważne funkcje kontrukcyjne. Pochylona deska pełni rolę podparcia oraz zwiększa stabilność konstrukcji. Deski są pokryte bezbarwnym lakierem.
Darya Barodkina
Darya Barodkina
Darya Barodkina
Alicja Guz CornerCut
Alicja Guz CornerCut
Alicja Guz Projekt w prostu sposób odpowiada na zadanie projektowe dotyczące możliwości zmiany wielkości powierzchni roboczej. Pierwotnie wychodzący od stoliczka kawawego finalnie, jednak jest obiektem bardziej uniwersalnym, którego proporcje są oprate na złotym podziale.
Katarzyna Lem Roga jest ławką. Powstała ze sklejki. To co ją wyróżnia to minimalizm i ciekawy detal połączenia. Dzięki stworzeniu uniwersalnego kopyta można dopasowywać szerokość nóg ławki według własnych preferencji wizualnych.
Katarzyna Lem RUNKS jest hokerem. Powstał z deski orzechowej. Ustawiony na trójnogu z okrągłym siedziskiem. Szczeble rozłożone na trzech wysokościach umożliwiają użytkownikowi na ustawienie stóp w najwygodniejszej pozycji.
Klaudia Magierska Obiekt 360 Obiekt 360 to dziecięcy bujak dedykowany dla dzieci w wieku 3-6 lat. Głównym zadaniem obiektu jest stymulacja ruchu u najmłodszych. Bujak łączy w sobie 3 rodzaje ruchu : bujanie, kołysanie oraz obrót. Obiekt o prostej formie jak i konstrukcji wykonany jest z ugiętej sklejki, do której zamontowano drążek oraz guzik. Obiekt dopełniają bawełniane elementy – gruba lina oraz flaga. Bujak w całości został wykonany z naturalnych materiałów – sklejki brzozowej, drewna brzozowego, metalowych łączników, bawełnianej liny oraz w pierwszym obiekcie linoleum meblowego i bawełnianej tkaniny, a w drugim z tkaniny lnianej. Obydwa bujaki, zostały zabezpieczone bezbarwnym, matowym olejem. Obiekty zrealizowane w ramach dyplomu licencjackiego.
Klaudia Magierska
Oktawia Bogusz Projekt „FAST DESK” jest wynikiem poszukiwań tymczasowego rozwiązania blatu. Przednia część obiektu podnosi się, tworząc w ten sposób blat roboczy. W ramach projektu zostanie wykonany mechanizm, który umożliwi prosty gest ręką, aby osadzić blat w miejscu i zapobiec jego opadaniu.
Julianna Siedlecka
Julianna Siedlecka Projekt szafki do salonu, która przeznaczona jest do przechowywania oraz do ekspozycji kolekcji płyt winylowych. Mebel ten składa się z jednego blatu drewnianego, do którego przymocowane zostały drewniane kołki o różnej wysokości. Szafka wykonana jest z dwóch gatunków drewna – blat z drewna świerkowego, natomiast kołki z drewna bukowego. Całość pokryta jest czarną farbą, a kilka z wystających kołków pozostało w naturalnym kolorze bukowiny dla wzmocnienia kontrastu i urozmaicenia kolorystycznego formy. Inspiracją do wykonania szafki stały się fale dźwiękowe, które narastając i malejąc tworzą muzykę. W szafce tej zastosowane zostały uproszczone zmiany fali dźwiękowych składających się na utwór muzyczny Bohemian Rhapsody zespołu Queen.
Julianna Siedlecka
Julianna Siedlecka Projekt konsoli powstał jako kontynuacja projketu szafki na płyty winylowe, tworząc serię inspirowaną muzyką i dźwiękiem. Mebel składa się z drewnianego blatu oraz dwóch rzędów drewnianych kołków różnej długości, które zalakierowane mogą być na dowolny kolor, w tym przypadku – orzecha włoskiego. Inspiracją do wykonania projektu stał się dźwięk, muzyka i tworzące ją fale dźwiękowe, które niezmiennie narastają i maleją. W konsoli tej zostały zastosowane uproszczone fale dźwiękowe pochodzące z piosenki Depeche Mode – Enjoy The Silence.