Pracownia łączy aktualne zagadnienia kultury z tradycyjnymi technikami graficznymi oraz zjawiska społeczne z osobistymi doświadczeniami twórcy.
Głównym założeniem jest syntetyzowanie graficznych wypowiedzi, poszukiwanie idei oraz podporządkowanie jej technice i materiałom drukarskim. Procesualny charakter technik wypukłych wspomaga tworzenie własnego języka graficznego i indywidualnych form ekspresji. Przekazywana wiedza umożliwia zaplanowanie własnej niezależnej pracowni.
Studenci mają możliwość tworzyć prace zarówno w czerni, jak i z użyciem wielu kolorów. Mogą wychodzić poza klasyczną formę, poprzez druk na papierze, tkaninach, drewnie, foliach, a nawet łącząc druk wypukły z różnymi innymi technikami graficznymi i formami ekspresji, tworząc między innymi obiekty, czy instalacje. Pracownia wyposażona jest w prasy hydrauliczne i walcowe dające możliwość realizacji projektów w wielu formatach, od maleńkich jak znaczek pocztowy, po nawet dwumetrowe, a także daje możliwość wykonywania suchego tłoku.