Pracownia Grafiki Informacyjnej

dr hab. Lucyna Talejko-Kwiatkowska, prof. UAP

dr Agata Kulczyk, ad.

Tworzymy wizualny język przekazywania informacji, odpowiedni do ich treści, potrzeb odbiorcy i sposobu publikacji. Twórczo wykorzystujemy diagramy, mapy i inne sposoby porządkowania i wizualizacji danych. Jest tu miejsce na doświadczenia plakatowo-ilustracyjne jak i myślenie analityczne.

Staramy się, aby podejmowane przez nas tematy były aktualne i interesujące,  analizowaliśmy więc w tym roku dane o młodzieży w Polsce. Potem przy pomocy osi czasu studentki i studenci opowiadali o życiu kobiet, które zapisały swoje miejsce w historii. Poprzez Herstorie dowiedzieliśmy się wielu nowych, ale też zaskakujących rzeczy.

Lubimy, aby nasze projekty były użyteczne i chętnie podejmujemy  współpracę „zewnętrzną”. Tym razem społeczne zaangażowanie naszej Pracowni realizowaliśmy tworząc mural z informacjami o rodzinach zastępczych. Będzie on elementem kampanii Urzędu Miasta na rzecz popularyzacji tej formy opieki nad dziećmi. Muralowi towarzyszą projekty postów i animacje przeznaczone do social mediów, a zadanie było realizowane w grupach, co wzbogaciło nasze studentki i studentów o cenne doświadczenia (nie tylko te graficzne).

Było też trochę lżejszych tematów: przyszywanie guzików i inne grzeszne przyjemności. Zobaczcie sami!