MediaLab (Laboratorium muralu i street artu oraz mapowania)

mgr Karolina Jacewicz ad. – kierowniczka pracowni

inż. arch. Jakub Guzik ad.

Laboratorium interdyscyplinarnych działań multimedialnych opartych na projekcji w tym wideoscenografii oraz instalacji artystycznej z użyciem projektorów i osprzętu z zakresu techniki scenicznej.

Wykonywane projekty czerpią z wielu dziedzin, takich jak malarstwo, VJing, animacja, programowanie czy architektura. W ramach prac semestralnych osoby studiujące realizują projekty z wykorzystaniem m. in. mappingu, motion design, projektowania interakcji i experience design. Medialab organizuje także wydarzenia multimedialne, podczas których osoby studiujące mają szansę pracować z profesjonalnym sprzętem do tworzenia widowisk scenicznych i prezentować swoje prace przed szeroką publiką.

Praca realizowana jest w grupach, co daje możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy osobami studiującymi, którzy mają różne specjalizacje i umiejętności. Dzięki temu powstają projekty, które łączą w sobie wiedzę z różnych dziedzin, a osoby studiujące uczą się także pracy w grupie i wymiany pomysłów.

Mapping na dziedzińcu UAP podczas Nocy Muzeów 2023

Opis ogólny:

Artyści współpracujący przy tym projekcie opracowali mapping, który został zaprezentowany podczas Nocy Muzeów 2023. Dzięki wspólnym działaniom punkt główny programu, czyli koncert jazzowego zespołu Siema Ziemia został wzbogacony o oprawę wizualną, która harmonijnie wkomponowała się w przestrzeń dziedzińca uniwersyteckiego.

Wykorzystując wiedzę z zakresu, animacji, techniki scenicznej oraz user experience, przestrzeń otaczająca widzów ożyła za pomocą wizualizacji i warstw filmowych. Współpraca ze studentami Katedry Animacji oraz Pracowni Medialab_UAP zaowocowała kinetycznymi obrazami w animacji, które harmonijnie korespondowały z awangardowym brzmieniem muzyki.

Autorzy projektu

Wydział Animacji i Intermediów:

Paulina Wyrt, Robert Kuźniewski, Wojciech Siejak, Jakub Baniak, Aneta Siurnicka, Aleksandra Łojowska, Krzysztof Dublański, Krzysztof Raczkowski, Weronika Nowacka, Yana Siahaieva, Julia Szkup, Ewelina Duffy, Patrycja Majewska, Zuzanna Michalska

Medialab_UAP:

Adrian Kornijewski,, Antoni Możdżeń, Cyryl Ambroziak, Daria Antkiewicz, Ewelina Duffy, Gosia Gazda, Julia Ciesielczyk, Kasia Orłowska, Karolina Jacewicz, Kuba Guzik, Lubosław Pirjankow, Marcelina Walkowiak, Monika Szczygieł, Stanisław Maciejewski, Weronika Nowacka, Zuzanna Michalska, Katarzyna Sałata, Patryk Bosco)
Muzyka: Siema Ziemia